GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

Wzbudzili zainteresowanie jury!

Wzbudzili zainteresowanie jury

 

1. Damian Glanowski (klasa 3 technikum informatyczne)

2. Szymon Szpilka (klasa 3 technikum informatyczne)

Projekt badawczy: DRON – monitorujący trudno dostępne miejsca z uwagi na zagrożenia ekologiczne         – projekt zbudowany z 110 elementów z możliwością mobilności

Opiekun naukowy: mgr inż. Wojciech Biel


Uczniowie prezentowali swoje dokonania w Festiwalu Naukowym E(x)plory, który odbył się 28 kwietnia we Wrocławskim Parku Technologicznym. Młodzież uczestniczyła w bogatym programie warsztatów i pokazów naukowych, główną atrakcją a także sednem festiwalu były projekty innowacyjne przygotowane przez zakwalifikowanych uczestników Konkursu Naukowego E(x)plory 2016 (Wrocław – 2016). Podczas otwartych sesji konkursowych każdy mógł porozmawiać z uczestnikami konkursu i zobaczyć prezentowane przez nich projekty. Obecni podczas festiwalu i kongresu inwestorzy mieli okazję zaznajomić się z koncepcjami oraz nawiązać kontakt z młodymi twórcami.


Głównym organizatorem wydarzenia była Fundacja Zaawansowanych Technologii. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Polska Akademia Nauk.


Za najlepsze koncepcje zostały uznane między innymi:

- „Język Porozumienia bez przemocy w szkole - badania społeczne” - Kinga Woskowska

- „Lung-on-a-chip Device” - Maciej Mańka

- „Analiza architektury naczyń krwionośnych siatkówki w oparciu o prawo Leonarda da Vinci podczas terapii anty-VEGF” - Filip Wylęgała


Ich autorzy będą ubiegać się o stypendia naukowe w wysokości 10 000, 7 000 i 5 000 zł oraz możliwość reprezentowania Polski na prestiżowych konkursach naukowych dla młodzieży w USA, Holandii, Brazylii         i Rumuni.