GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

Kolejny Elektryk z Gorzenia odnosi wyjątkowy sukces!

Kolejny Elektryk z Gorzenia odnosi wyjątkowy sukces.

Jakub Burzyński, uczeń klasy trzeciej Technikum Elektrycznego w Zespole Szkół nr 2 w Wadowicach (Mechanik), zajął 3. miejsce i zdobył tytuł Laureata XVIII edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA.

Olimpiada jest trzyetapowa. Najpierw uczniowie rozwiązują w macierzystej szkole test kwalifikacji do etapu okręgowego. Pozytywnie zweryfikowani w okręgu trafiają na serię zadań, po których najlepsi z nich,             (a w tym roku było ich tylko 9 na całą Polskę w kategorii elektrycznej) ponownie mierzą się z zadaniami na poziomie akademickim. Etap ogólnopolski tegorocznej edycji odbył się w Akademii Morskiej w Gdyni w dniach 17 – 18 marca. Uroczyste podsumowanie, wręczenie nagród oraz Indeksów dla najlepszych, odbyło się w Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy w dniach 12 – 14 kwietnia. Uczniowie oprócz rozwiązywania zadań i rywalizacji wraz z opiekunami mieli przyjemność zwiedzić Wyższe Uczelnie Techniczne o raz piękne miasta czyli Gdynię i Bydgoszcz.

„Przed Jakubem jeszcze matura, ale już można powiedzieć, że w jego przypadku to tylko formalność, ponieważ od momentu otrzymania Indeksu w tak prestiżowej olimpiadzie może wybrać dowolną Wyższą Uczelnię Techniczną. Praktycznie wszystkie Uczelnie w Polsce przyjmują na wydziały elektryczne osoby takie jak Jakub z pominięciem trybu kwalifikacji. Ponadto oprócz nagród Laureat Olimpiady otrzymuje zwolnienie z etapu pisemnego Egzaminu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe. Przed Jakubem jeszcze dwie takie kwalifikacje i już dziś można powiedzieć, że otrzyma z nich 100%.

Prestiż olimpiady jest o tyle wielki, że spośród kilku tysięcy uczniów, startujących w etapie szkolnym, poprzez kilkuset uczestników etapów okręgowych, do ścisłego finału dochodzi kilku lub kilkunastu uczestników. Tym bardziej jestem dumny z osiągnięć Jakuba. Okazał się jednym z trzech najlepszych elektryków w Polsce! To ogromny sukces jego i naszej szkoły. Zapraszamy do Gorzenia kolejne roczniki uczniów.  ” dr inż. Marcin Matyjasik nauczyciel w ZS nr 2 i opiekun Laureata.


 

Zdjęcia