GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

SUKCESY W KONKURSACH INFORMATYCZNYCH

SUKCESY W KONKURSACH INFORMATYCZNYCH

 

11 marca 2016 r. w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej odbył się finał XI edycji Konkursu Wiedzy Informatycznej i Turystycznej pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

W konkursie informatycznym „Idea społeczeństwa informacyjnego” – Projekt INFORMATYKA OTWIERA DRZWI JUTRA laureatką pierwszego miejsca została MERCEDES FORYŚ uczennica klasy IV Technikum Informatycznego w Zespole Szkół nr 2 im. Ks. Stanisława Staszica w Wadowicach. Jest to tym większy sukces, że Mercedes była jedyną finalistką w gronie kolegów informatyków z wielu szkół województwa małopolskiego. Mercedes za swoją wiedzę oraz solidne algorytmiczne i programistyczne umiejętności otrzymała urządzenie wielofunkcyjne firmy HP oraz bezpłatne studia na Wydziale Informatyki WSTiE.

Młodszy kolega Mercedes - MATEUSZ NOWAK, uczeń III klasy Technikum Informatycznego został finalistą ogólnopolskiego konkursu wiedzy informatyczno – matematycznej „ALGORYTMION” organizowanego przez Politechnikę Śląską w Gliwicach. Konkurs obejmuje zagadnienia z zakresu programowania algorytmów w językach C#, C++, C oraz JAVA. Uczestnicy Algorytmionu rozwiązują zestawy zadań. W etapie I, który trwał od 3 grudnia 2015 r. do 29 lutego 2016 r. zawodnicy rozwiązywali zadania i przesyłali je poprzez konto w platformie Algorytmionu. Natomiast etap finałowy odbędzie się 16 kwietnia w Politechnice Śląskiej.