GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

Targi 2016 - realcja

„Gimnazjalisto! Dołącz do najlepszych”.

 

Relacja z XII Targów Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjnych

W dniu 18 marca przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w XII Targach     Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjnych, które w tym roku odbywały się w Zespole Szkół CKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy. Ekspozycja prezentująca ofertę dydaktyczną naszej placówki cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

W czasie spotkań z gimnazjalistami promowano kierunki kształcenia, z których słynie nasza szkoła: technikum informatyczne, technikum pojazdów samochodowych, technikum elektroniczne oraz elektryczne, klasę liceum o profilu policyjnym oraz szkoły zawodowe o kierunku mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, fryzjer i stolarz. Na nowy rok szkolny zaproponowaliśmy również nowe kierunki w pionie szkół zawodowych – mechanik kierowca, blacharz samochodowy, operator obrabiarek skrawających, mechanik monter maszyn i urządzeń oraz elektryk.

W ramach przedstawiania oferty edukacyjnej naszej placówki, prezentowano także prace uczniów, którzy odnieśli sukces w wielu prestiżowych konkursach. Przedstawiciele szkolnego koła naukowo–technicznego „FAZA” zaprezentowali model elektrycznego dźwigu przemysłowego, zwanego potocznie windą towarową. Winda jest trzykondygnacyjna i posiada dwa odrębne układy sterowania. Jeden tradycyjny, analogowy, oraz innowacyjny system sterowania cyfrowego. Gimnazjaliści mieli również możliwość poznania całej gamy urządzeń sterowanych poprzez mikrokontrolery programowane w językach C oraz za pośrednictwem platformy ARDUINO.

Z kolei grupa mechaniczna „FAZY” prezentowała panel dydaktyczny elektrycznego obwodu układu oświetlenia pojazdów samochodowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wśród gimnazjalistów wirtualna jazda motocyklem. Symulator oparty na grze komputerowej z kierownicą motocyklową pozwalał przenieść się w świat jednośladów.

Uczniowie technikum informatycznego zachęcali do zapoznania się z elementami składowymi jednostki centralnej oraz samodzielnego złożenia komputera.

W trakcie spotkań z grupami gimnazjalnymi prezentowaliśmy również bogatą ofertę zajęć dodatkowych, realizowanych w ramach kół zainteresowań. Należą do nich spływy kajakowe i rafting, rajdy turystyczne i marsze na orientację, wyjazdy narciarsko-snowboardowe. Uczniowie naszej szkoły mają również możliwość rozwijania swoich umiejętności w dyscyplinach takich jak pływanie, tenis ziemny i stołowy pod okiem doświadczonych instruktorów.

Wszystkim bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska, a gimnazjalistów serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!