GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

Prawie studenci

 


Dzięki uprzejmości prof. dr hab. inż. Jacka Stadnickiego – Dziekana Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej uczniowie klasy czwartej Technikum Elektronicznego mogli poczuć się jak studenci.
30 października sześcioosobowa grupa uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez adiunkta dr inż. Andrzeja Urbasia – pracownika Zakładu Mechaniki. Po krótkim wykładzie, podczas zajęć laboratoryjnych, uczniowie samodzielnie dokonywali analizy dynamiki układów mechanicznych oraz przeprowadzali obliczenia wytrzymałościowe MES (metoda elementów skończonych) w programach Matlab i Adams.

Planowane są kolejne zajęcia z udziałem naszych uczniów, również w innych katedrach i zakładach Akademii. Uczelnia w Bielsku – Białej może stanowić świetną alternatywę dla absolwentów. Podobna odległość jak do Krakowa a kierunki równie ciekawe. Ponadto większe możliwości znalezienia mieszkania lub otrzymania miejsca w akademiku na czas studiów oraz duża perspektywa zatrudnienia w przyszłości wobec prężnie rozwijającego się bielskiego przemysłu i strefy ekonomicznej.
 
 
 
 
 
dr inż. Marcin Matyjasik

Zdjęcia