GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

Wizyta naszego ucznia w Chorwacji

 
 
Wizyta studyjna w szkole: Talijanska srednja skola- Scuola Media Superiore Italiana
„ Dante Alighieri” w Puli - Chorwacja
 
 
 W ramach programu „ Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zorganizował wizytę studyjną  w rejonie Istria w Chorwacji, dla uczniów województwa małopolskiego kształcących się w branżach: informatyczno-elektronicznej oraz usługowej.
Celem wizyty było zapoznanie uczniów ze specyfiką kształcenia, nowymi metodami nauczania i wykorzystaniem w praktyce technologii , a także zapoznanie się z dziedzictwem kulturowym Chorwacji.
 
Reprezentantem powiatu wadowickiego został Kacper Merak, uczeń IV klasy technikum elektronicznego
w Zespole Szkół nr2 im. ks. St. Staszica w Wadowicach.
 
A oto sprawozdanie uczestnika wizyty:
  
  Na początku października (3.10.2015 - 11.10.2015) byłem w Chorwacji. Ośmiodniowa wycieczka była zorganizowana w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce". Do Chorwacji dotarliśmy autokarem. Częste postoje i przerwy na obiad spowodowały, że długa trasa zleciała nam w mgnieniu oka. Na miejscu zostaliśmy zakwaterowani w hotelu w miejscowości Pula. Warunki jak i wyżywienie hotelowe były bardzo dobre. Dostaliśmy również od organizatorów projektu "kieszonkowe", które przeznaczyliśmy między innymi na kupno pamiątek. Uczestniczyliśmy  w zajęciach w szkole
( Talijanska srednja skola - Scuola Media Superiore Italiana "Dante Alighieri" Pola).  To placówka z bardzo dobrze wyposażonymi salami i pracowniami oraz profesjonalną kadrą pedagogiczną. Wykłady i ćwiczenia były prowadzone dla nas w języku angielskim i chorwackim. Wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia oraz montowaliśmy schematy elektroniczne. Po zajęciach szkolnych mieliśmy organizowane ciekawe wycieczki. Zwiedzaliśmy chorwackie miasta takie jak Rijeka, Motovun, Pula, Porec, włoski Triest oraz słoweński Piran. Ciekawym przeżyciem była również wizyta w firmie Tesu Uljanik. Zwiedzaliśmy ją, poznawaliśmy techniki produkcji generatorów czy też projekty budowy statków.
  Wyjazd był dla mnie ciekawym, życiowym doświadczeniem. Poznałem wielu interesujących ludzi  z Małopolski, a w Chorwacji zaprzyjazniłem się z Włochem. Rozwinąłem swoje umiejętności i poszerzyłem wiedzę zawodową. Poza tym poznałem ciekawy kraj z jego bogactwem kulturowym i przyrodniczym. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem uczestniczyć w tym projekcie.

 

 
 
Kacper Merak 

Zdjęcia