GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

COMENIUS – European E-Working meeting

W dniach 28 marca – 1 kwietnia uczniowie klasy IV TES - Dariusz Wawrzyn, Zbigniew Mojski oraz Michał Stanek wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu w Ibbenburen w Niemczech kończącym program „ Comenius „ – „European E – Working” .
Celem spotkania była prezentacja wspólnie wykonanego urządzenia do kontroli poprawności i pakowania do pudełek pamięci USB.
Urządzenie składa się z czterech części wykonanych przez partnerskie szkoły z Niemiec, Polski, Włoch i Finlandii.
Zadaniem uczniów było połączenie wykonanych przez partnerów części w jedno, sprawne i działające urządzenie oraz zaprezentowanie jego funkcjonowania na gali kończącej projekt. W urządzeniu znajduje zastosowanie wysoko zaawansowana technologia z zakresu automatyki, elektroniki i robotyki i pneumatyki.
Prezentacja i pokaz zakończył się sukcesem – urządzenie zadziałało zgodnie z planem a wykonane przez poszczególne szkoły części okazały się w pełni kompatybilne.
Opiekę merytoryczną i pedagogiczną nad młodzieżą sprawowali nauczyciele naszej szkoły.
Międzynarodowym koordynatorem tego projektu jest p. Chrystian Schneider dyrektor szkoły z Ibbenburen.
Uczniowie w ramach projektu również zapoznawali się z historią i kulturą regionu – zwiedzili miasta Ibbenburen, Osnabruck i Teklenburg, szkołę nurków i ciekawe formy geologiczne w Doerenther Klippen.

Zdjęcia