GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

Msza św. z okazji 32. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża

Nasza szkoła 15 października przybyła na wadowicki rynek, by uczcić 32. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz uczestniczyć w nabożeństwie, które było kolejną modlitwą o beatyfikację papieża z Wadowic Jana Pawła II.
Na mszę koncelebrowaną przez ks. Jakuba Gila, łącznie przybyło ponad 500 uczniów z okolicznych szkół.

W homilii do młodych, którą wygłosił ks. Grzegorz Kufel, nie zabrakło jednak odniesienia do obecnej rzeczywistości. Katecheta mówił o problemach, które jego zdaniem czyhają dziś na młodzież. Sporo miejsca poświęcił też problemowi dopalaczy.

„Dlaczego tych środków nie nazywa się po imieniu jako narkotyczną śmierć?” – pytał katecheta młodych ludzi. Ks. Grzegorz Kufel starał się homilii przemawiać językiem, którym na co dzień wielu z nich rozmawia między sobą.

„W ostatnich dniach wielu młodych po spożyciu tych cudownych w nawiasie środków zrobiło sobie jazdę na drugi świat, dostało ”kopa” do wieczności. Pozostaje pytanie, czy do szczęśliwej wieczności i czy nie za szybko?” – mówił ks. Grzegorz Kufel.


Nasi uczniowie przyjęli tę mocną naukę z ogromnym entuzjazmem. Jak mówi nam Tomek, uczen kl. 3Tia -"Właśnie tak się powinno rozmawiac z młodzieżą, nie żałuję poświęcenia piątkowych zajęć lekcyjnych".

Po uroczystości ze względu na charakter tego dnia, zajecia w szkole zostały odwołane.

Kilka zdjęć z uroczystości

(SG)