GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

Pierwsi w powiecie, czwarci w województwie

 

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ – DROGI DO SUKCESU W KSZTAŁCENIU
 
O naszej szkole w powiecie od lat nie mówi się inaczej jak Metalówka, Mechanik czy Politechnika Gorzeńska. Pierwsze dwa określenia odnoszą się do kierunków kształcenia, które od początku były charakterystyczne dla naszej placówki i stały się – rzec by można – naszą wizytówką. Natomiast zaszczytne miano Politechniki Gorzeńskiej zyskaliśmy dzięki wysokiej jakości kształcenia, zarówno w zakresie wiedzy teoretycznej, jak i pod względem praktycznych umiejętności. To powoduje, że od ponad 120 lat mury naszej szkoły opuszczają bardzo dobrzy fachowcy i specjaliści, cenieni i poszukiwani na rynku pracy, oraz młodzi ludzie świetnie przygotowani do studiów.
 
Zespół Szkół nr 2 w Wadowicach, dawny Zespół Szkół Mechanicznych, kontynuując tradycje dobrego kształcenia młodzieży, ma dzisiaj powody do satysfakcji i dumy.
 
Dobrą opinię o naszej szkole potwierdzają bowiem wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2009/2010, który opracowany został przez Rzeczpospolitą i Perspektywy. Zajęliśmy w nim bardzo wysokie 4 miejsce w Małopolsce   i   34 w kraju w pionie technikum.
 
Ranking opublikowano w styczniu, a więc w momencie, gdy wielu gimnazjalistów i ich rodziców zastanawia się nad wyborem szkoły średniej. Nie jest to łatwa decyzja, która może      w znaczący sposób wpłynąć na dalsze życie młodego człowieka, dlatego wybierając liceum lub technikum zawsze warto dowiedzieć się jak dana szkoła wypada na tle innych, czym się od nich różni oraz jakie są jej najmocniejsze strony. Należy zadać sobie również inne, istotne dla rodziców i uczniów pytania : Czy są w tej szkole nauczyciele, którzy potrafią odkrywać i rozwijać tkwiące w młodych ludziach predyspozycje i talenty? Czy poziom kształcenia zapewni uczniom dobry start na studia? Czy odpowiednie wprowadzenie w arkana zawodu uczyni z ucznia dobrego fachowca, który bez trudu znajdzie dobrą pracę? 
Pomocą w uzyskaniu odpowiedzi na powyższe pytania jest właśnie wspomniany Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowany przez Perspektywy i Rzeczpospolitą. Zawiera on obiektywne i rzetelne zestawienie wyników szkół z całego kraju, bowiem – zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu – szkoły ponadgimnazjalne w Polsce są oceniane za pomocą czterech kryteriów.
Są to :
      - sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych,
      - wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych,
      - wyniki matur z przedmiotów dodatkowych,
      - ocena szkoły przez kadrę akademicką.
 
Doceniając sukces zwycięskich w rankingu szkół oraz pracę i zaangażowanie nauczycieli, Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik i Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski zaprosili 21 stycznia na spotkanie w urzędzie wojewódzkim w Krakowie dyrektorów 3 najlepszych liceów i 10 najlepszych techników w Małopolsce. Zespół Szkół nr 2 na spotkaniu reprezentował dyrektor mgr inż. Jerzy Kotaś, Zbigniew Mojski uczeń klasy III technikum elektronicznego, uczestnik i laureat wielu olimpiad, i Mateusz Kaczor uczeń klasy III technikum informatycznego, który pełnił również role fotoreportera.
 
Jak potwierdza publikowany przez nas poniżej ranking techników, znaleźliśmy się w doborowym towarzystwie.
 
Czwarte miejsce zajęte przez naszą szkołę  w województwie małopolskim świadczy o tym, że poziom kształcenia w Politechnice Gorzeńskiej jest nadal wysoki, a dobrze wykształcona i zaangażowana w pracę kadra pedagogiczna gwarantuje uczniom zdobycie odpowiedniego zasobu wiedzy i umiejętności, niezbędnych w dalszej nauce i pracy.
           
Może więc stojącym na rozdrożu młodym ludziom, którzy kończą gimnazjum, i ich zatroskanym o przyszłość rodzicom poradzić , by skierowali swoje kroki do technikum w Zespole Szkół nr 2 w Wadowicach ?
 
Ranking Techników 2011 - woj. Małopolskie
 
Nazwa szkoły
Miejscowość
Wynik
1
Technikum Łacznosci nr 14 w ZS Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku    
Kraków
100,0
2
Technikum nr 7w ZS Elektryczno-Mechanicznych
Nowy Sącz
94,12
3
Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3
Kraków
80,42
4
Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 2
Wadowice
65,47
5
Technikum Energetyczno-Elektroniczne nr 9 im. T. Kościuszki
Kraków
63,30
6
Technikum nr 2
Dąbrowa Tarnowska
59,33
7
Technikum Elektryczno - Elektroniczne nr 7
Kraków
58,56
8
Technikum dla Młodzieży
Rabka-Zdrój
57,39
9
Technikum Elektryczne nr 8 w ZS Elektrycznych nr 2
Kraków
56,83