GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

KONCERT KOLĘD DLA GIMNAZJALISTÓW

KONCERT KOLĘD DLA GIMNAZJALISTÓW

 

Bycie najlepszą szkołą techniczną w powiecie i 5 w województwie zobowiązuje. W naszej szkole oprócz zdobywania wiedzy niezbędnej do uzyskania tytułów zawodowych z najlepiej płatnych zawodów na rynku pracy oraz bardzo dobrych wyników z egzaminu maturalnego można także rozwijać swoje pasje i talenty artystyczne, zwłaszcza te muzyczno – wokalne.

            Zespół GorzeńBand rozpoczął swoją działalność w bieżącym roku szkolnym 2016/2017 i już ma na swoim koncie występy podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Świąt Bożego Narodzenia a także koncert kolęd dla rodziców uczniów Politechniki Gorzeńskiej, który odbył się 19 grudnia 2016 roku przed wywiadówkami dla rodziców.

W ostatnim dniu nauki przed feriami o godzinie 13:30 odbył się KONCERT KOLĘD ZESPOŁU WOKALNO - INSTRUMENTALNEGO „GorzeńBand” w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Tomicach. W skład zespołu wchodzą wyłącznie uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach a są nimi:

- Angelika Frączek (wokal) i Gabriela Wiktor (skrzypce) z klasy 1LP,

- Kamil Moskała (wokal) z klasy 1TE,

- Korneliusz Oleksy (perkusja) z klasy 1TiB,

- Filip Żarów (gitara basowa) z klasy 2 TELE

- Arkadiusz Mrowiec (instrumenty klawiszowe) z klasy III LP,

- Kamil Grzywa (gitara klasyczna) i Nikodem Hajost (gitara akustyczna) z klasy IV TiB.

            Nasz zespół nie mógłby grać dla szerszej publiczności, gdyby nie specjaliści od nagłośnienia. Podczas koncertu za nagłośnienie odpowiedzialni byli Jakub Millan oraz Sebastian Rokowski – obaj z klasy III TiB. Sebastian dodatkowo prowadził video oraz foto dokumentację całego koncertu.

            Pomysłodawcą, opiekunem i prowadzącym zespół jest Pan mgr Marcin Niemczak nauczyciel podstaw przedsiębiorczości w Politechnice Gorzeńskiej.

            Uczniowie gimnazjum wysłuchali łącznie 9 kolęd w różnych aranżacjach. Były to kolędy: „Cicha noc”; „Jezus malusieńki”; „Oj maluśki maluśki”; „Dziś w stajence”; „Przybieżeli do Betlejem”; „Wśród nocnej ciszy”; „Znak pokoju”; „Aniołowie biali” oraz „Jakaś światłość nad Betlejem”.

            Serdeczne podziękowania kierujemy do dyrektora Gimnazjum w Tomicach Pana mgr inż. Andrzeja Zielińskiego za entuzjazm i ciepłe przyjęcie naszego zespołu „na swoim terenie” oraz do Pani mgr Anny Karcz za pomoc w przygotowaniach. Serdecznie dziękujemy także uczniom i nauczycielom szkoły za wspólne kolędowanie.

 

            Wspólne kolędowanie z jednej strony było na zakończenie czasu bożonarodzeniowego a z drugiej strony muzycznym wstępem do ferii zimowych. Życzymy wszystkim zdrowych i bezpiecznych ferii. Do zobaczenia 13 lutego!

Zdjęcia