GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

Gorzeń tym razem pofrunął

     Dnia 19 listopada 2016r w Katowicach przeprowadzony został Turniej Maszyn Wiatrowych w którym udział wzięła ekipa uczniów naszej Szkoły. Eliminacje krajowe odbyły się w 6 miejscach w Polsce w tym w Katowicach. Turniej składał się z trzech konkurencji przeprowadzonych na wiatraku, który opracowali i wykonali uczniowie z uczestniczących szkół ponadgimnazjalnych. Konkurencje polegały na przetestowaniu wiatraka na:

-  największą moc

-  moment obrotowy przy zatrzymanym wale

-  obroty przy obciążonym wale maszyny

   W katowickim turnieju uczestniczyło 75 drużyn. Drużyna nasza nazywała się „ZAWIANI”.

Uzyskane wyniki badań wiatraka pozwoliły na uplasowanie się na bardzo wysokim 5 miejscu wśród wszystkich uczestników. To zaś z kolei otworzyło drogę do Ogólnopolskiego Finału Turnieju Maszyn, która odbędzie się w Piasecznie.

   „Przypuszczaliśmy, że w konkurencji - obroty przy obciążonym wale maszyny – będziemy bardzo dobrzy, ale nie spodziewaliśmy się, że uzyskamy najlepszy wynik na Turnieju – powiedział nam opiekun drużyny mgr inż. Henryk Bąk. W pozostałych konkurencjach nie było już tak dobrze ale i tak finał, to sukces drużyny, mobilizacja do dalszych badań i dalsze próby”.  

   Jak nam powiedział jeden z członków drużyny, sukces nie przyszedł ot tak sobie, przypadkiem. W ubiegłym roku na takim samym turnieju ale w Krakowie też uczestniczyli uczniowie (część to ci sami). Nie było tak dobrze, ale pozwoliło im to pracować i dalej badać konstrukcje wiatraka. Jak widać z dobrym skutkiem. Teraz przed drużyną w składzie : Jakub Burzyński, Kacper Kowalczyk, Paweł Wójtowicz, kolejne wyzwanie i przygotowanie wiatraka tak, by uzyskać jeszcze lepsze wyniki w pozostałych 2 konkurencjach. Gratulujemy drużynie i opiekunowi za rozsławianie naszej „Politechniki Gorzeńskiej” w Polsce, tym razem w dziedzinie aero. Zapraszamy do obejrzenia filmu

Zdjęcia