GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

„Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”

Nasza szkoła włączyła się od 24.03.17r. w realizację ogólnopolskiej kampanii „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”, której celem jest zwrócenie uwagi młodzieży na negatywne skutki korzystania z używek. Kampania potrwa do końca marca. W jej ramach powstało 10 spotów wideo, które pokazują, jak w rzeczywistości postrzegane są osoby nadużywające alkoholu, palacze i osoby zażywające narkotyki. Zobaczyć w nich można skrajnie kontrastowe obrazy, pokazujące, jak rzeczywistość bezwzględnie weryfikuje oczekiwania wobec używek. W jednym z nich dziewczyna wciąga do nosa proszek, zakłada słuchawki, tańczy, wzbudza zachwyt wśród przechodniów. Chwilę później widzimy tę samą dziewczynę, zamroczoną działaniem narkotyku, która wije się w niekontrolowany sposób.

W ramach kampanii została uruchomiona także strona internetowa: www.melanz.tv na której nastolatki mogą wypełnić test „Jakim typem melanżowicza jesteś?", który ma przekazać badanemu wiedzę o działaniu używek i negatywnych skutkach ich zażywania. Na stronie znajdują się też informacje na temat alkoholu, papierosów i narkotyków, a także dane kontaktowe organizacji zajmujących się profilaktyką uzależnień.

Zapraszamy nauczycieli do skorzystania z materiałów na lekcjach wychowawczych oraz młodzież do obejrzenia spotów video na stronie www.melanz.tv

Materiał uzupełniający tematykę z poprzednich lat, lecz nadal aktualny dla rodziców, wychowawców i nauczycieli, w którym zostały omówione tematy objawów i rodzajów uzależnień oraz  informacje o substancjach psychoaktywnych aktualnie popularnych w środowiskach młodzieżowych, jak postępować z dzieckiem, które zaczęło eksperymentować z lekami i narkotykami i wiele innych pytań znajdują się w Poradniku dla Rodziców na stronie:

www.przyjmujelekiczybierze.pl

 

Szkolna Komisja ds.profilaktyki

Zdjęcia