GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

"Gorzeń" i "Budowlanka" bawią się muzyką

Wczoraj (22.03) w sali teatralno-widowiskowej przy kościele Świętego Piotra Apostoła odbyła się trzecia edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Gorzeń Music Awards 2011”.

 


Muzyczna impreza organizowana jest od kilku lat przez nauczycieli języków obcych (Beatę Karcz oraz Marka Babika) Zespołu Szkół nr 2 im. Ks. Stanisława Staszica w Wadowicach i początkowo była skierowana jedynie do uczniów „Politechniki Gorzeńskiej”. Jednak gminna wieść szybko się niesie, stąd też w tym roku udział w rywalizacjach wzięli również uczniowie ZS nr 1, czyli popularnej „Budowlanki”.

W tegorocznej edycji wzięło udział 18 artystów, którzy zaprezentowali łącznie 19 utworów. Chociaż większość z nich stanowili soliści, to nie zabrakło duetów czy całych zespołów prezentujących muzykę na żywo.

Uczestnicy mogli wykonać maksymalnie dwa utwory obcojęzyczne z dowolnego repertuaru, a capella, bądź z podkładem muzycznym. Wykonanie poszczególnych utworów było oceniane przez specjalnie na tą okoliczność powołane jury, w składzie: Przemysław Cieślik (wicedyrektor ZS NR 2), Barbara Mydlarz (nauczycielka języka angielskiego ZS Nr 2), Magdalena Juszkiewicz (nauczycielka języka niemieckiego z ZS Nr 1), Tamara Wiecheć (przedstawicielka Wadowickiego Centrum Kultury) oraz Michał Dębiński (absolwent ZS nr 2, zwycięzca Talentów 2010).

Konferansjerką zajął się znany i lubiany Jakub Wyka, który m.in. umilił oczekiwanie na ostateczne wyniki rywalizacji, własną interpretacją skeczu kabaretu Ani Mru Mru.

Wyniki Gorzeń Music Awards 2011:

I MIEJSCE:
Marcin Kulawik (ZS nr 1 w Wadowicach) - Bill Withers „Ain’t no sunshine”

II MIEJSCE:
Paulina Stanek (ZS nr 1 w Wadowicach) - Agnes „Release me”

III MIEJSCE:
Patrycja Bydłoń (ZS nr 2 w Wadowicach) - Christine Stϋrmer „Wir leben den Moment”

WYRÓŻNIENIE:
Karolina Jarguz (ZS nr 1 w Wadowicach) - Blue Cafe „My Road”

W drodze odrębnego głosowania przyznano również nagrodę publiczności, która przypadła w udziale zespołowi w składzie: Roksana Skalny, Mateusz Wypartowicz, Sławomir Piegza, Paweł Filek, Krystian Rachwał, który wykonał utwór „Almost Lover” Fine Frenzy.

Poza występami konkursowymi, Gorzeń Music Awards to także okazja do zaprezentowania szkolnych, "Gorzeńskich" talentów. W tym roku goszczono Michała Dębińskiego, absolwenta klasy Liceum Policyjnego, zwycięzcę wadowickich Talentów 2009 (fantastyczna gra na harmonijce ustnej) oraz Sławomira Piegzę, tegorocznego maturzystę, ucznia z klasy Liceum Sportowego, perkusistę zespołu Tequila (zespół zabawiał zgromadzoną publiczność coverami m.in. Lady Pank czy Mr Zoob'a).

Konkurs chyba na stałe wpisał się w kalendarz życia kulturalnego „Politechniki Gorzeńskiej” i jednocześnie dowiódł, ze szkoła to nie tylko nauka, ale także rozwijanie talentów uczniów i integracja młodzieży poprzez wspólną zabawę.

Relację z konkursu można obejrzeć pod linkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=PrOSinJ4FEo 

Życzymy organizatorom dalszych, podobnie udanych inicjatyw.