GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

GORZENIADA 2017

GORZENIADA 2017

 

         Dnia 14 czerwca w Zespole Szkół nr 2 w Wadowicach , popularnym Mechaniku  odbył się I Międzyszkolny Marszobieg Gorzeniada 2017. Celem zawodów była integracja młodzieży z powiatowych szkół ponadgimnazjalnych, popularyzacja biegów na orientację oraz aktywnych form spędzania czasu. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną ale i wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętnością poruszania się w terenie z mapą. W zawodach wzięło udział dwanaście trzyosobowych drużyn  z 3 szkół średnich : ZS nr 1 w Wadowicach ( „Budowlanka”), ZS nr2 w Wadowicach („Gorzeń”) i ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zawody składały się z trzech etapów:

Etap pierwszy polegał na napisaniu testu sprawdzającego wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej , najlepszy wynik w tym etapie osiągnęli uczniowie klasy pierwszej Liceum Policyjnego z Mechanika : Angelika Frączek, Monika Byrgiel i Karol Kondak

Etap drugi odbywał się na Szkolnej Strzelnicy gdzie każdy z uczestników oddawał trzy strzały z broni długiej , w tym etapie najwięcej punktów zdobyli: Jakub Kraus z klasy pierwszej Liceum Policyjnego i Adrian Wójcik z ZSiPO w Kalwarii Zeb.

Etap trzeci polegał na marszobiegu po terenie Goryczkowca  (375 m n.p.m.) popularnie zwanym Dzwonkiem , drużyny musiały pokonać wyznaczoną trasę w limicie czasu, odnaleźć punkty kontrolne w odpowiedniej kolejności i wypełnić różnorakie zadania m.in. praktycznie udzielić pomocy poszkodowanemu pozorantowi, przebiec kopertę w masce przeciwgazowej, poszukać złota w piasku czy odbyć bieg na trzyosobowych nartach.

W klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie Patrycja Pochopień, Kinga Szwajcowska i Jakub Kraus zdobywając 172 punkty z Liceum Policyjnego z Gorzenia . Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok , zapewniamy dobra zabawę i niezapomniane wrażenia.

 

 

Organizatorzy

Zdjęcia