GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

IV TELE w Bieszczadach

 
 
W dniach 17-19 października klasa IV TELE pod opieką wychowawcy Pana Henryka Bąka oraz Pana Macieja Widra udała się na wycieczkę w Bieszczady. Wycieczce przewodniczyła Pani Katarzyna.

Plan wycieczki obejmował w pierwszym dniu  zwiedzenie skansenu etnograficznego w Sanoku. Mogliśmy poznać sposób życia, kulturę i obyczajowość tamtejszego społeczeństwa zwanego Bojkami.
Pozostałą część dnia zajął nam dojazd do miejscowości Solina oraz rejs statkiem po zalewie jeziora Solińskiego. Pod koniec dnia, skierowaliśmy się do Domu Wycieczkowego PTTK w Wetlinie, gdzie zaplanowany był nocleg na cały okres wycieczki.

Następnego dnia odbyła się wycieczka autokarowa po Bieszczadach. Odwiedziliśmy min. siedzibę GOPRU bieszczadzkiego w Ustrzykach Górnych. Zaprezentowano tam sprzęt ratowniczy oraz schematy działań ratowniczych.
Odwiedziliśmy punkty widokowe oraz liczne zabytki historyczne.

19 października, w ostatni dzień pobytu, udaliśmy się do elektrowni wodnej w Solinie. Była ona głównym celem naszej wycieczki oraz wielką atrakcją z punktu widzenia naszego zawodu. Po krótkim instruktażu i przedstawieniu zasad
rozpoczęło się zwiedzanie i prezentacja obiektu. Przedstawiono nam najważniejsze cechy elektrowni oraz schematy działania i dane techniczne bloków energetycznych.
Ze względu na strategiczny charakter elektrowni jak i zapory, zakazano nam wykonywania fotografi na terenie całego obiektu.


Zdjęcia