GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

Klasa II Liceum Sportowo-Turystycznego z Gorzenia w Krościenku nad Dunajcem – dzień czwarty i piąty.

 

Dzień czwarty przywitał nas chmurami i przelotnym deszczem. Nie zniechęciło to jednak  naszej dzielnej ekipy od wycieczki do Szczawnicy i wyjazdu koleją linową na szczyt Palenicy. Znajdują się tam liczne atrakcje takie jak tor saneczkowy czy trampoliny. Po godzinie szaleństw zjechaliśmy w dół
i wybraliśmy się na spacer, którego celem było zwiedzenie najciekawszych miejsc tej uzdrowiskowej miejscowości, takich jak park zdrojowy czy pijalnie wód mineralnych.

Po powrocie do domu wczasowego, po obiedzie i krótkiej sjeście, przyszedł czas na gry i zabawy: siatkówka a następnie koszykówka.

O godz. 20:45 większość uczestników wycieczki zasiadła przed telewizorem
i kibicowała piłkarzom w ich zmaganiach.

Po meczu, czyli ok. godz. 23:00, kadra przygotowała dla nas niespodziankęJ był nią rajd nocny wzdłuż szlaku karpackiego (szlak czerwony) wychodzącego
z Krościenka a prowadzącego na Lubań.  W trakcie nocnej wędrówki uczniowie mieli okazję poznać schemat postępowania w sytuacjach awaryjnych. Celem był szczyt o nazwie Marszałek (828 m n.p.m.) , doskonały punkt widokowy również nocą.

O poranku dnia piątego wszyscy po raz ostatni zasiedliśmy do śniadania
a następnie opuściliśmy DW Hanka udając się w kierunku Niedzicy. Tam mieliśmy zamiar zwiedzić zamek, ale przez nieudolność organizacyjną jego kierownictwa czas naszego oczekiwania na wejście przekraczał 3 h. Zamiast tego wybraliśmy się na rejs statkiem dookoła Jez. Czorsztyńskiego a potem na spacer po koronie zapory znajdującej się u podnóża zamku. Ostatnim punktem programu była wizyta w zabytkowym kościółku w Dębnie, który stanowi unikalny obiekt wpisany do rejestru światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Co dobre, niestety szybko się kończy…. Za rok kolejna porcja wrażeń!!!

Zdjęcia