GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

Zawody narciarsko-snowboardowe o Puchar Dyrektora

W czwartkowy mroźny poranek, na stoku ośrodka narciarskiego BESKID w Spytkowicach miały miejsce zawody narciarsko – snowboardowe o Puchar Dyrektora Dyrektora ZS nr 2 w Wadowicach, zorganizowane przez p. Katarzynę Kachel i p. Marka Babika, nauczycieli Politechniki Gorzeńskiej. W zmaganiach brali udział nie tylko uczniowie gospodarzy, ale także zawodnicy reprezentujący wadowicki gimpel oraz ekonomik. Mieli oni do pokonania dwa przejazdy a o kolejności na podium decydował łączny czas obydwu z nich.  

Trasa slalomu giganta była na tyle wymagająca, że nie obyło się bez niespodzianek. Największą z nich była nieobecność na podium faworyta gospodarzy, Macieja Gracjasza, który uplasował się dopiero na piątej pozycji. Było to wynikiem bardzo ryzykownej jazdy w pierwszym przejeździe i postawienie wszystkiego na jedną kartę. Taka taktyka w połączeniu z trudnymi warunkami na stoku spowodowała, że zawodnik prawie wypadł z trasy. Skutkowało to dość odległym miejscem po pierwszym przejeździe. W drugiej próbie natomiast, zawodnik osiągnął najlepszy czas, ustanawiając rekord trasy, co pozwoliło mu na spory awans w klasyfikacji końcowej. Oficjalne wyniki rywalizacji kształtują się następująco:

I miejsce – Jagosz Michał (LO Wadowice)

II miejsce – Gawęda Bartosz (LO Wadowice)

III miejsce – Kopyto Eliza (ZS nr 3)

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że z uwagi na małą liczbę przedstawicielek płci pięknej, kobiety rywalizowały wraz z mężczyznami. Jak widać nie przeszkodziło to Elizie Kopyto w pokonaniu 13 konkurentów i w osiągnięciu znakomitego trzeciego miejsca. Zawodniczka ekonomika zachwyciła bardzo dobrą techniką jazdy jak również bardzo równą dyspozycją w obydwu przejazdach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

W zawodach rywalizowali również snowboardziści. Tu frekwencja była o wiele niższa z uwagi na kłopoty zdrowotne wielu uczestników. Wśród deskarzy, najlepszy okazał się Łukasz Filek, uczeń ekonomika, który ze sporą przewagą wyprzedził drugiego na podium, zawodnika gospodarzy, Michała Burzyńskiego. Trzecie miejsce przypadło w udziale Maciejowi Banasiowi z LO Wadowice.

 

Po rywalizacji był oczywiście czas na wspólny posiłek oraz jazdę po okiem opiekunów, ale  już bez presji czasowej. Cel zawodów został osiągnięty w 100%. Było nim nie tylko wyłonienie najlepszych narciarzy i snowboardzistów, ale także świetna zabawa, która pozwoliła na integracje młodzieży ww. szkół. Organizatorzy mają nadzieję, ze inicjatywa na stałe wpisze się do kalendarza życia kulturalnego gorzenia jak również pozostałych szkół średnich.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, gratulujemy osiągnięć i zapraszamy za rok!!!

Zdjęcia