GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

Prelekcja o zdrowym odżywaniu

Dnia 25.02.2016r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie z wydziału technologii żywienia: prof.dr hab. Elżbieta Sikora, dr inż. Barbara Borczak i dr Joanna Kapusta-Duch.

Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się, że zawarte w pokarmie cukry proste prowadzą do cukrzycy nabytej, dlatego poleca się jeść węglowodany złożone. 

Następnie została nam przedstawiona piramida żywienia; u jej podstawy znajdują się produkty najbardziej potrzebne, a z każdym piętrem te mniej wymagane.

Substancje toksyczne to kolejne zagadnienie omówione przez panią profesor. Dowiedzieliśmy się, że im żywność jest bardziej przetworzona tym więcej zawiera szkodliwych substancji.

Tematem, który zaciekawił nas najbardziej to napoje energetyczne. Zawierają one dużo kofeiny i tauryny, która jest aminokwasem. Napoje te są szkodliwe dla zdrowia.

Na koniec  został zaprezentowany pomiar organizmu przy użyciu specjalnej wagi elektronicznej, która podawała pomiary tłuszczu, wody, masy mięśniowej i kostnej w organizmie.

Z prelekcji  wywnioskowaliśmy, że aby być zdrowszym należy prowadzić zdrowy tryb życia i uważać na to co się je.

Zdjęcia