GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

Zgaś światło i weź udział w akcji

 


28 marca wybije Godzina dla Ziemi WWF. To jedyna taka godzina w roku, która daje nadzieję na bardziej zielone jutro.
 
 
 
W ostatnią sobotę marca, o 20.30, zgasną już po raz dziewiąty światła w milionach domów na całym świecie w symbolicznym geście dla Ziemi. Ty też możesz dołączyć do akcji!
 Zgaś światło i włącz się do zmian! Godzina dla Ziemi WWF to więcej niż zgaszenie światła na jedną godzinę w roku – istotą akcji jest zjednoczenie jednego dnia o jednej godzinie ludzi na całym świecie, którzy chcą żyć na zielonej planecie i są gotowi wprowadzić zmiany w swoim życiu, które będą bardziej przyjazne naturze.
 Przesiadając się na rower, zakręcając kurek podczas mycia zębów czy kupując lokalną, ekologiczną żywność nie zmieniamy radykalnie swojego życia, ale z całą pewnością wpływamy na kondycję swoją oraz Ziemi. W 2014 roku w ramach Godziny dla Ziemi WWF, światła zgasiły setki milionów ludzi z ponad 7000 miast w 153 krajach na wszystkich kontynentach.
 
W Polsce do akcji oficjalnie przyłączyła się rekordowa liczba ponad 60 miast i niemal 65 000 osób. W tym roku celem jest 100 tysięcy osób, które podejmą decyzję o życiu w sposób bardziej przyjazny środowisku i włączą się do zmian.
 
Podczas Godziny dla Ziemi WWF wygaszane jest oświetlenie najbardziej charakterystycznych budynków na całym świecie, m.in.: Wieży Eiffla we Francji, Opery w Sydney, Bramy Brandenburskiej w Niemczech, piramid w Egipcie, Stadionu Narodowego, Pałacu Kultury i Nauki oraz Zamku Królewskiego w Warszawie, czy też Spodku w Katowicach, Sukiennic i Kopca Kościuszki w Krakowie.
 
 
Dołącz również do akcji Godzina dla morświna
                                                                                         
 
Szkolne koło PCK
 
 
 
Więcej na stronie http://www.godzinadlaziemi.pl/