GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

Zagraniczni goście w

Nasza szkoła była gospodarzem spotkań roboczych dla nauczycieli w ramach programu Sokrates-Comenius "Uczenie się przez całe życie". Wzięli w nich udział przedstawiciele trzech szkół zagranicznych, będących partnerami szkoły w tym 23-osobowa grupa uczniów z Niemiec. Wymieniali oni doświadczenia ale mieli także czas, aby trochę odpocząć i pozwiedzać.

"Uczenie się przez całe życie" to kolejny projekt techniczny w ramach programu Socrates-Comenius w którym od kilku lat uczestniczy popularny "Gorzeń". Jest on realizowany z partnerskimi szkołami z Ancona (Włochy), Ibbenburen (Niemcy) oraz Joensuu (Finlandia). Partnerzy - nauczyciele z tych szkół gościli w Wadowicach, w tym 23-osobowa grupa uczniów z Niemiec. Wzięli oni czynny udział w projekcie, którego tegorocznym celem jest zbudowanie automatu do testowania i pakowania pamięci (popularnych pendrive).

Dla wszystkich przybyłych była to okazja do ustalenia harmonogramu prac, wypracowanie wspólnej strategii ich realizacji, wymiany doświadczeń, ale także na zapoznanie się z infrastrukturą wadowickiej szkoły oraz najnowszymi osiągnięciami jej uczniów. Wszyscy goście mieli szansę podziwiać możliwości robota, który zajął pierwsze miejsce w II Małopolskim Konkursie Własnych Prac Technicznych i został zakwalifikowany do etapu centralnego konkursu technicznego (zobacz).

Oprócz zajmowania się technicznymi zagadnieniami, był także czas na rozrywkę: podczas całodniowej sobotniej wycieczki zorganizowanej przez nauczycieli języków obcych uczących w "Gorzeniu" goście zwiedzili Wadowice, Kraków oraz kopalnie soli w Wieliczce. Niemieccy uczestnicy projektu zwiedzili także obóz koncentracyjny w Oświęcimiu.

Grupa uczniów z Niemiec wzięła również udział w spływie pontonem na Dunajcu zorganizowanym przez nauczyciela języka angielskiego a także instruktora kajakarstwa i raftingu Marka Babika oraz nauczycielkę wychowania fizycznego Katarzynę Kachel we współpracy ze szkołą kajakarstwa Górskiego i Raftingu Retendo z Krakowa. W ramach wyjazdu grupa zwiedziła zamek w Niedzicy oraz skosztowała tradycyjnych specjałów kuchni polskiej.

Zdjęcia