GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

Prezent z Niemiec

 

W dniach 18-21 września w Ibbenburen, w Berufskolleg Tecklengurger Land w Niemczechodbyło się w spotkanie szkół partnerskich realizujących w ramach programu COMENIUS Lifelong Learning projekt „ Creative Inventions"

W programie uczestniczą dwie szkoły niemieckie : z Ibbenburen i Steinfurt, szkoły z Włoch, Belgii, Hiszpanii, Norwegii, Czech oraz nasza szkoła jako przedstawiciel Polski. W trakcie spotkania ustalono zasady współpracy pomiędzy szkołami w ramach realizacji nowego programu, przydzielono zadania do wykonania poszczególnym szkołom oraz opracowano harmonogram realizacji zadania tj. budowy robota sortującego.   Nasza szkoła jako pierwsza w powiecie i jedyna uczestniczy w programach Sokrates - Comenius od samego początku tj. od 1998 roku. Zrealizowaliśmy dotychczas następujące projekty:

  1. Nauka i praca w Europie
  2. Kultura i przemysł ostatniego stuleci
  3. Eurobotica
  4. Polowanie na lwy. Przewodnik po miastach
  5. Inżynieria przyszłości
  6. Technologie innowacyjne

W trakcie spotkania odbyło się również uroczyste przekazanie pracowni elektropneumatycznej naszej szkole. Starosta powiatu Steinfurt dr Wolfgang Ballke i dyrektor szkoły Lutz Kornau przekazali symbolicznie na ręce vice starosty powiatu wadowickiego Mirosława Nowaka i dyrektora ZS nr2 w Wadowicach Jerzego Kotasia siłownik pneumatyczny reprezentujący całą pracownię. W skład pracowni wchodzi 36 tablic montażowych oraz części i podzespoły elektropneumatyczne wraz z zasilaczami / całość waży ok. 700 kg/

Mamy nadzieję, że dzięki darowi uczniowie naszej szkoły będą mogli się uczyć ciekawiej i nowocześniej, lepiej rozwijać swoje talenty i bardziej efektywnie przygotować się do wykonywania zawodu, kształcić się nie tylko teoretycznie, ale też zgłębiać tajniki zawodu poprzez doświadczenia i praktyczne ćwiczenia.

Zdjęcia